Cite This Page
 
To Go
Ratios & Percentages
Ratios & Percentages
group rates for schools and districts
ADVERTISEMENT

Unit Rate Examples Page 2

Page (2 of 3) Examples:   1    2    3  
Unit Rate Example 1

Shmunkin Donuts offers a baker's dozen (13 doughnuts) for $4.94. What is the unit cost?


Next Page: More Unit Rate Examples (3 of 3)
Previous Page: Previous Unit Rate Examples (1 of 3)

Need help with College?

Calculator
X