© 2014 Shmoop University, Inc. All rights reserved.
 

Examples

Page (2 of 3) Examples:   1    2    3  

Unit Rate Example 1

Shmunkin Donuts offers a baker's dozen (13 doughnuts) for $4.94. What is the unit cost?


Advertisement
Advertisement
Advertisement
back to top