Die Heuning Pot Literature Guide
Cite This Page
 
To Go
Ratios & Percentages
Ratios & Percentages
group rates for schools and districts
ADVERTISEMENT

Unit Rate Exercises Page 2

Page (2 of 3) Exercises:   1    2    3  
Unit Rate Exercise 2

A 6-bar box of Grizzly Bear Granola Bars is $3.50. However, a 12-bar case of Wally’s Walnut Bars is $7.25. Which bar is the better buy?


Next Page: More Unit Rate Exercises (3 of 3)
Previous Page: Previous Unit Rate Exercises (1 of 3)

Need help with College?

Calculator
X