Review Topics
Practice Exams
Eat breakfast: you don't want to spend two hours wondering if your neighbor can hear your stomach growling. "Was that a jet?"
  • 1.

    A company sells 1,000 widgets for $5 each. Each widget costs $3 to make, and there are other expenses totaling $2,500. What are the company's net profits?

  • Looking for more? Why is this annoying box in the way? It's because you haven't paid for the course yet!

    We'll give you the first and last question on this exam. So you know we actually did the whole thing.


*Securities is a registered trademark of the College Board, which was not involved in the production of, and does not endorse this product.